+38 (068) 69 65 060
Меню
Дерматоскопія

Дерматоскопія

ВАРТІСТЬ

Від 500 гривень

ТРИВАЛІСТЬ

30 хвилин

Метод дерматоскопії дає змогу встановити природу та структуру новоутворів ще на ранніх стадіях. Тобто можна дослідити безпечність родимок без інвазивного втручання. Адже колись таке дослідження проводилось лише після повного або часткового видалення утвору. На даний час доведено, що біопсія є неприпустимою, тому що сприяє швидкому контактному поширенню меланоми, що лише погіршує стан та веде за собою безліч негативних наслідків.


Що таке дерматоскопія?

Дерматоскопія - це неінвазивний спосіб дослідження шкірних новоутворів, що дає змогу ранньої діагностики такого захворювання, як меланома шкіри ще на стадії in situ, тобто без наявних метастазів. Це візуальний метод дослідження, що вже використовують понад десять років країни Америки, Австралії та Європи.


За допомогою спеціального приладу, що носить назву – дерматоскоп, лікар отримує збільшене зображення пігментного невуса чи інших новоутворів у десятки разів. Таким чином, можна наддетально вивчити структуру утворення, що нас цікавить. Про злоякісний характер говоритеме неоднорідність та нечіткі контури, значне поширення на сусідні ділянки та зміна забарвлення від бурого до вишневого і, навіть, зеленого кольору.


Перевагою дерматоскопії є те, що не існує жодних протипоказів до її проведення, тобто використовують цей метод з метою діагностики різноманітних новоутворень шкіри. Рекомендовано проводити дослідження особам, у котрих дуже світла шкіра, наявність п’яти та більше великих родимок, особливо, коли розміри їх більше ніж 0,5 см. , надмірна кількість пігментних невусів на тілі (понад двадцять), гіперпігментація, ластовиння.


Якщо Ви помітили, що кількість родимок помітно збільшилось, або ж одна родимка стала збільшуватись у розмірах, змінювати контури, форму, колір, слід негайно звернутись до лікаря. Крім того, такий процес часто відбувається після надмірної інсоляції, адже ультразвукове випромінювання має не лише терапевтичний, але й злоякісний вплив на організм людини, особливо у людей із світлою шкірою. Тому навіть маленька невинна родимка після прийняття довготривалих сонячних ванн може перетворитись у злоякісну пухлину шкіри – меланому.


Метод проводиться за допомогою дерматоскопа, отже, лікар оцінює новоутвір візуально. Звичайно, попередньо слід оглянути зміни неозброєним оком, щоб зробити певні висновки. Але десятикратне збільшення дерматоскопа дасть змогу більш детально вивчити ділянку шкіру, що нас цікавить.


Ще більш точну інформацію можна отримати за допомогою цифр, адже кожен новоутвір оцінюється в балах. І після елементарних підрахунків лікар робить висновки. Існують також цифрові камери, що дають змогу оцінити динаміку родимки у часі.


Процедура коротка та безболісна. Контактна поверхня дерматоскопа розміщується на поверхні новоутворення та фіксується цифровий дерматоскопічний знімок.


Отже, дерматоскопія застосовується у таких випадках:

  • Діагностика родимок, тобто пігментних невусів;
  • Діагностика злоякісних новоутворень (базаліоми та багатоклітинний рак шкіри, плоскоклітинний рак, меланома);
  • Діагностика кератозу внаслідок надмірної інсоляції;
  • Діагностина гемангіом, ангіом, лімфангіом;
  • Діагностика бородавок, папілом, та інших новоутворів на шкірі.


Ситуації, у котрих дерматоскопія є необхідною:

  • У Вас з’явилась родимка, що швидко збільшується у розмірах, або ж родимка, котра у Вас була, почала змінюватись візуально (форма, контури та колір) за короткий період часу;
  • Ви травмували родимку;
  • У Вас виникло бажання видалили родимку з естетичної точки зору, але хочете впевнитись, що це безпечно;
  • У Вас дуже багато родимок і майже щодня з’являються нові;
  • У Ваших близьких родичів були випадки меланоми чи інших злоякісних новоутворень шкіри;
  • У Вас є родимка у місці природних складок, що постійно піддається тертю і травматизації;
  • Ви просто хочете бути впевненими у тому, що утворення, присутні у Вас на шкірі, тільки доброякісні.


Ефективність методу:

Чутливість дерматоскопії сягає 96%. Тобто цей метод збільшує правильну діагностику злоякісних новоутворів на ранніх стадіях на 40%.


Але, бувають випадки, коли дерматоскопії буде не під силу впоратись із діагностикою, наприклад, у випадку підшкірних новоутворень (ліпоми, фіброми, рабдоміоми).


Хто проводить процедуру дерматоскопії?

У нашому косметологічному салоні процедуру проводить кваліфікований лікар, що має спеціалізацію із дерматології та онкології. Має тривалий досвід роботи із дерматоскопом та гарантує якісну та швидку діагностику шкірних новоутворень.


Протипокази як зазначалось вище, відсутні. Не існує жодної небезпеки і під час вагітності та лактації.

Форма запису студії краси та здоров'я Форма запису студії краси та здоров'я

Форма запису

Заповність форму, після чого наш адміністратор зв’яжеться за Вами в найкоротший термін