+38 (068) 69 65 060
Меню
Фолікулометрія

Фолікулометрія

ВАРТІСТЬ

Від 750 гривень

ТРИВАЛІСТЬ

45 хвилин

Фолікулометрія – це діагностична процедура, яка передбачає ультразвукове дослідження функцій яєчників. Проводиться вона протягом одного або декількох менструальних циклів. Використовується процедура з метою оцінки стану ендометрію, яєчників, контролю за дозріванням фолікулів, виявлення домінантного фолікула, часу овуляції та формування жовтого тіла протягом одного менструального циклу. В деяких випадках фолікулометрія стає єдиним способом визначити причину безпліддя у разі порушення овуляторного циклу у пацієнтки.

Вартість процедур

Вартсть послуги
(2-3 візити)
750 грн

Пройти фолікулометрію можна в нашому центрі та отримати точні дані обстеження завдяки високому професіоналізму лікаря та сучасному високочутливому обладнанню.


Показання до проведення фолікулометрії


Процедура призначається жінкам у таких випадках:


  • безпліддя (ненастання запліднення протягом одного року за умови регулярних сексуальних контактів без використання контрацепції);
  • гормональні порушення (ановуляція, недостатність лютеїнової  фази циклу, синдром полікістозу яєчників та ін.);
  • проведення стимуляції овуляції пацієнткам з синдромом полікістозу яєчників та іншими патологіями;
  • підготовка до штучного запліднення;
  • планування процедури ЕКО.


Як виконується фолікулометрія?


Фолікулометрія може проводитися одним із наступних способів:


  • Абдомінальна УЗ-фолікулометрія виконується через передню черевну стінку. Процедура проста й не супроводжується дискомфортом. Жінка зручно розміщується на кушетці, оголюючи область живота. Лікар змащує датчик апарату та шкіру в зоні дослідження спеціальним гелем для кращого ковзання та покращення проведення ультразвукових хвиль. Вся інформація передається на монітор, яку лікар зчитує та фіксує.
  • Вагінальна УЗ-фолікулометрія проводиться шляхом розміщення датчика в порожнину піхви, який попередньо змащується спеціальним гелем. Пацієнтка розміщується на кушетці, зігнув ноги в колінах. Тривалість процедури – близько 15 хвилин. При цьому пацієнтка не відчуває дискомфорту. Цей метод фолікулометрії вважається більш інформативним через те, що область дослідження знаходиться ближче до датчика, а жировий шар на черевній порожнині не заважає проходженню ультразвукового сигналу.


Фолікулометрія виконується в період з 3 по 5 день менструального циклу. За результатами первинного сканування лікар складає індивідуальний графік подальших досліджень. Якщо менструальний цикл у жінки стабільний та складає 28 днів, наступне обстеження призначають на 8-10 день. За цей період домінантна клітина повинна значно збільшитися в розмірах.


Якщо тривалість менструального циклу більша або менша, ніж 28 днів, дослідження проводять 2-3 рази. Це пов’язано з тим, що визначити точну дату виходу яйцеклітини дуже складно. Обстеження призначають за 4-5 діб до її імовірного виходу. В цей час домінантний фолікул може добре визначатися на УЗД. Щоб відстежити процес росту та визначити фінальну локацію яйцеклітини, фолікулометрію рекомендують проводити кожні 2-3 дні.


Результат дослідження повинен розшифровувати лікар, що призначив обстеження.

Щоб пройти фолікулометрію, завітайте до нашого медичного центру. Ми пропонуємо доступну вартість послугу та запис на зручний для вас час.


Форма запису студії краси та здоров'я Форма запису студії краси та здоров'я

Форма запису

Заповність форму, після чого наш адміністратор зв’яжеться за Вами в найкоротший термін