Волосся швидко жирніє: що робити?
Жирне волосся завжди приносить купу незручностей. Загальний образ видається неохайним, та й сама власниця надмірно жирного волосся почувається невпевнено.
Варто пам’ятати, що такий стан волосся - наслідок природних процесів в організмі. Річ у тім, що біля коріння розташовані залози, що виробляють спеціальний секрет - шкірний жир (себум). Він потрібен для захисту волосся від шкідливого впливу навколишнього середовища, що, у свою чергу, робить його еластичним, здоровим та надає ефект сяяння.
Консультація трихолога у Львові
З проблемою жирності волосся допоможе впоратись лікар-трихолог. На консультації спеціаліст проведе візуальний огляд шкіри голови, а за необхідності призначить додаткове обстеження та аналізи (якщо причина жирного волосся ховається в самому організмі).
Жирне волосся - наслідок надмірного виділення себуму. Він здатен блокувати ріст волосся, закупорювати волосяні фолікули, що призводить до втрати об’єму та випадіння. Пам’ятайте, що в зимову та літню пори волосся жирніє швидше (взимку Ви носите головний убір, а влітку на стан нашого волосся впливає ультрафіолетове випромінювання).
Серед інших причин надмірної жирності шкіри голови можна виділити:
- спадковість;
- неправильне, нерегулярне харчування, що впливає на стан усього організму;
- вплив медикаментів;
- неправильно підібраний домашній догляд за волоссям (шампунь, кондиціонер, маска);
- різка зміна температури (зловживання інструментами для стайлінгу);
- гормональні зміни (статеве дозрівання, вагітність, клімакс);
- депресія та стрес;
- любов до надмірного торкання волосся руками;
- часте миття голови;
- засалення гребінця.
Пам’ятайте, що розв’язати цю проблему за допомогою інтернет-порад неможливо. В особливо важких випадках слід звернутись до дерматолога, який може призначити лікування на основі вітамінів та мікроелементів. Вони допоможуть збалансувати вироблення себуму. Обираючи доглядові засоби, уникайте препаратів на основі олій або силікону. Вони роблять волосся ще важчим.
Рекомендуємо
- Обирайте прозорі однорідні шампуні (безбарвні), адже вони більш натуральні;
- Відмовтесь від засобів з кремоподібною формулою;
- Підберіть засоби, які ретельно видаляють залишки шкірного жиру;
- Мийте волосся до обіду, бо саме вночі сальні залози працюють найактивніше.
Не рекомендуємо
- Жирне волосся - хороше середовище для розвитку бактерій та мікробів. Тому не подразнюйте шкіру голови: не мийте волосся надто гарячою водою, уникайте різких перепадів температури. До того ж гаряча вода стимулює вироблення себуму.
- Робіть менше тугих зачісок, не використовуйте тісних головних уборів, здатних травмувати Ваше волосся;
- Великі щітки розносять жир по всій довжині волосся. Користуйтесь гребінцем;
- Бальзами та креми лише обтяжують Ваше волосся. Якщо сухі волоски потребують додаткового зволоження, то в нашому випадку проблема дещо інша.
Пам’ятайте, якщо вчасно виявити проблему та розпочати її лікування, то зовсім скоро Ваше волосся знову стане красивим та здоровим. Тому не довіряйте Google-лікарю, який радить використовувати лише відвар з ромашки та кропиви, а відвідайте спеціаліста, який з’ясує точну причину надмірної жирності волосся та призначить необхідне лікування та правильні засоби для домашнього догляду.